Decyzję sądową dotyczącą poruszającego przypadku śmierci dwóch mężczyzn na DK11 w Glinicy, gminie Lubliniec, podał do wiadomości publicznej lubliniecki sąd. Czynności naprawcze związane z instalacją sygnalizacji drogowej oraz oświetleniem, które prowadzone były przez pracowników w koszu montowanym na ciężarówce w 2021 roku, skończyły się tragicznie. Wszystko za sprawą samochodu ciężarowego, który uderzył w kosz, doprowadzając do wypadnięcia pracowników. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy medycznej, obaj mężczyźni zmarli w szpitalu.

Wyjątkowo tragiczny i niecodzienny incydent zdarzył się 14 grudnia 2021 roku. Dwaj technicy dokonywali renowacji oświetlenia oraz sygnalizatora na przejściu dla pieszych na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Glinica. Wykorzystywali do tego celu specjalistyczny pojazd – ciężarówkę z koszem – którą umieścili na chodniku przy jezdni. Kosz, zawieszony na wysięgniku, znajdował się bezpośrednio nad drogą.

Incydent wywołał samochód ciężarowy marki Volvo, przewożący węgiel, kierowany przez Macieja K. Pojazd ten uderzył w kosz zwyżki, co spowodowało wypadnięcie mężczyzn na jezdnię. Uraz wielonarządowy, który odnieśli w wyniku upadku był tak poważny, że mimo przewiezienia ich Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, nie udało się ich uratować.