W miniony weekend na drogach powiatu lublinieckiego miało miejsce dziewięć kolizji drogowych, jak podaje lokalna policja. Wszyscy uczestnicy tych nieszczęśliwych incydentów są cali i zdrowi, na szczęście nie odnotowano żadnych poważnych obrażeń.

W ostatnim czasie warunki atmosferyczne były dość kapryśne i niestabilne. Policjanci z Lublińca przypominają, że choć kierujący nie mają wpływu na pogodę, to mają obowiązek dostosowywać swoją prędkość do panujących warunków na drodze. Zwracają uwagę, że kiedy temperatura jest blisko zera, czy to pozytywna czy negatywna, a dodatkowo występują opady deszczu lub śniegu, trudności na jezdni mogą być nieoczekiwane i zdradliwe. W takich sytuacjach zalecają jazdę z umiarkowaną prędkością oraz podwyższoną ostrożnością.

Niestety, pomimo wielokrotnego podkreślania tej fundamentalnej zasady, nadal duża liczba kierowców wykazuje lekceważący stosunek do niej. To właśnie ta beztroska przyczyniła się do dziewięciu kolizji, które miały miejsce na drogach powiatu lublinieckiego podczas ostatniego weekendu.