Wszyscy jeżdżący na jednośladach w Lublińcu powinni pamiętać o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz trzymać się z dala od alkoholu – przypominają funkcjonariusze miejscowej służby drogowej. Zaledwie w jeden dzień, w ciągu zaledwie dwóch godzin, policjanci sprawdzili pięciu rowerzystów, którzy rażąco naruszyli zasady bezpieczeństwa na drogach Lublińca.

Chociaż pogoda sprzyja korzystaniu z roweru jako środka transportu, strażnicy prawa proszą o zachowanie zdrowego rozsądku i troszczenie się o nasze bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że nasze postępowanie na drodze ma również wpływ na innych uczestników ruchu. Mimo licznych wezwań do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, niektórzy rowerzyści nadal tego nie robią, narażając siebie na konsekwencje prawne. Rowerzysta, który przestrzega przepisów, ma odpowiednio wyposażony pojazd i jest trzeźwy, nie musi obawiać się kontroli drogowej.

Podczas czwartkowych kontroli, które miały miejsce 1 lutego i trwały dwie godziny, funkcjonariusze zatrzymali pięciu rowerzystów. Czterech z nich, zamiast korzystać ze ścieżki rowerowej, poruszało się po chodniku. Jeden z rowerzystów był pod wpływem alkoholu, a inny nie miał odpowiedniego sprzętu. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Komunikat policji jest kolejnym apelem o trzeźwość na rowerze oraz przypomnieniem o podstawowych zasadach, które każdy rowerzysta powinien mieć na uwadze przed wyruszeniem na drogę.