Wszechstronna Ewelina Mikulska, mieszkaniec Lublińca, adwokatka i doktor nauk prawnych, ogłosiła swoje aspiracje do stanowiska burmistrza tego miasta. Wcześniej była kandydatką partii Prawo i Sprawiedliwość do Sejmu. Jest również małżonką radnego Łukasza Mikulskiego.

Mikulska, reprezentująca ugrupowanie PiS, podjęła decyzję o starciu w wyborach miejskich o najważniejsze stanowisko – burmistrza Lublińca. Jej głównym konkurentem będzie obecny burmistrz, Edward Maniura, który już wcześniej potwierdził swoją gotowość do ponownego ubiegania się o ten urząd.

W publicznym ogłoszeniu na platformie społecznościowej, Ewelina wyraziła swoje plany. Oznajmiła: „Tak, to prawda. Tworzymy ekipę. Zdecydowałam się wystartować w wyborach na Burmistrza Miasta Lublińca, podjąć to wyzwanie i działać wspólnie, bo Lubliniec zasługuje na więcej”.

Kandydatura Mikulskiej nie jest nowością w polityce. W wyborach w październiku niepowodzeniem zakończyła swoją próbę zdobycia mandatu poselskiego z listy partii Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu nr 28 (obejmującym Częstochowę oraz powiaty: lubliniecki, częstochowski, kłobucki i myszkowski), uzyskała 2 485 głosów. W samym Lublińcu zdobyła poparcie 539 wyborców, co stanowiło 4,20%.

Mikulska nie ogranicza się jednak tylko do polityki. Jest prawnikiem, pełni funkcję adiunkta na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Ponadto jest członkinią rady nadzorczej spółki Jurajski Agro Fresh Park S.A. z Częstochowy, której właścicielem jest RFG, należący do Skarbu Państwa.