Na stronie internetowej lublinieckiego Urzędu Miejskiego, dnia 19 lutego, pojawiło się „Zaproszenie do składania ofert na opracowanie dokumentacji technicznej i kosztorysowej dla projektu przebudowy skrzyżowania ulic Klonowej i Inwestycyjnej”.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach września 2022 roku zakończono proces Zapytania Ofertowego dotyczącego stworzenia koncepcji modernizacji istniejącego skrzyżowania. Całość była wyceniona na kwotę przekraczającą 33,5 tysiąca złotych [szczegóły dostępne są pod linkiem poniżej].

Głównym punktem zamówionej dokumentacji jest plan budowy jednopasowego ronda trójwlotowego, przystosowanego do obsługi transportu o dużych gabarytach. Projekt zakłada również realizację bypassu, łączącego ulice Inwestycyjną oraz Klonową.

Omawiany bypass to dodatkowy pas ruchu, przeznaczony tylko dla jazdy w prawo. Stanowić będzie on ciągły fragment drogi oddzielony od reszty ronda, z wydzielonym pasem do włączania się w ruch na ulicy Klonowej. Zaprojektowany tak, aby ułatwić przemieszczanie się ciężarówek wychodzących z lokalnych zakładów produkcyjnych przy ulicy Inwestycyjnej.

Projekt powinien również zawierać plany dotyczące budowy dróg dla pieszych i rowerzystów, rozbudowy ulicy Inwestycyjnej na odcinku 129 metrów oraz Klonowej na odcinku 199 metrów. Dodatkowo, modernizacja będzie musiała uwzględniać przekładkę linii energetycznych, gazowych, wodociągowych, a także oświetlenia i systemu odwodnienia oraz kanalizacji deszczowej.