Pod miłośnikami biegów w Polsce, w tym także tych z różnych rejonów kraju, znów panuje duża ekscytacja – po raz kolejny odbył się popularny bieg „Setka Komandosa”. Ten wyjątkowy nocny maraton został zorganizowany przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, a jego ósma edycja miała miejsce w nocy z 15 na 16 marca.

Reputacja biegu wynika z jego wymagającej trasy o długości stu kilometrów – stąd potoczna nazwa „setka”. Uczestnicy muszą pokonać trasę w ciągu 24 godzin, a wyzwanie jest dodatkowo utrudnione przez konieczność noszenia pewnego rodzaju ekwipunku oraz liczne przeszkody naturalne i fizyczne na trasie. Te utrudnienia stanowią prawdziwe wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy i dodają atrakcyjności temu unikalnemu wydarzeniu sportowemu. Bieg „Setka Komandosa” cieszy się dużą popularnością zarówno wśród entuzjastów biegania, jak i fanów sił specjalnych.

Zawodnicy podczas startu są w pełni umundurowani w polowe stroje wojskowe, które obejmują mundur z długim rękawem i taktyczne buty. Dodatkowo, muszą nosić plecak ważący 10 kg przez pierwsze okrążenie trasy.