Planuje się, że w najbliższą środę, 20 marca, pomiędzy godzinami 9:00 a 19:00, odbędą się działania protestacyjne prowadzone przez rolników z terenu powiatu lublinieckiego. Demonstracje te prawdopodobnie spowodują komplikacje w ruchu drogowym. Najbardziej narażone na utrudnienia są dwie lokalizacje – skrzyżowanie dróg krajowych nr 11 i 46 w Lipiu Śląskim, niedaleko restauracji McDonald’s oraz miejsce, gdzie te same drogi krzyżują się przy rondzie w miejscowości Lubecko.

Demonstrujący rolnicy apelują o cofnięcie przepisów znanego jako „zielony ład”, które ich zdaniem są szkodliwe dla ich działalności. Dodatkowo wyrażają sprzeciw wobec importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. W swoim oficjalnym oświadczeniu prosi oni o cierpliwość i wsparcie społeczności, argumentując, że ich walka dotyczy wspólnej przyszłości wszystkich mieszkańców.

Informacje o planowanych zgromadzeniach na 20 marca w Lipiu Śląskim i Lubecku zostały umieszczone na stronach Biuletynu Informacji Publicznej UG Pawonków oraz UG Kochanowice.