Służby policyjne z Lublińca, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa na drogach, po raz kolejny nawołują do odpowiedzialności i ostrożności za kierownicą. Chcą przypomnieć kierowcom, że nawet mała ilość spożytego alkoholu może wpływać na ich zdolność do prawidłowej oceny sytuacji drogowej, stwarzając zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla innych uczestników ruchu. Wskazując na powagę problemu, policja przytacza przykłady ostatnich zatrzymania nietrzeźwych kierowców.

W dniu 9 czerwca, dokładnie o godzinie 05:37 rano, funkcjonariusz dyżurujący w lublinieckim komisariacie otrzymał informację o incydencie drogowym, który miał miejsce na ulicy Dworcowej w Lublińcu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci napotkali kierowcę samochodu marki BMW oraz uszkodzone ogrodzenie. Zachowanie mężczyzny sugerowało, że mógł on być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez służby badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi u 35-letniego obywatela Opola.

Kolejne zdarzenie miało miejsce dwa dni później, 11 czerwca. O godzinie 05:34 policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Mężczyzna prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała asp.szt. Monika Wacławek z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu przez zatrzymanego kierowcę.

Teraz obaj mężczyźni, których postępowanie było dalekie od odpowiedzialności za kierownicą, będą musieli odpowiedzieć przed sądem, który zadecyduje o ich przyszłym losie.